Proč je důležité správně hustit pneu?     

Přes 60 % motoristů jezdí s podhuštěnými pneumatikami, čímž se jim cestování autem velmi prodražuje. A to nejen kvůli zvýšené spotřebě paliva, ale také proto, že se podhuštěné pneumatiky rychleji opotřebovávají. Tlak vzduchu v pneumatikách vozu není konstantní, s ubíhajícím časem klesá, proto je nutné jej čas od času zkontrolovat.

Nižší tlak vzduchu oproti předepsané hodnotě znamená vyšší valivý odpor pneumatiky, což se projevuje nejen na bezpečnosti, ale i na spotřebě pohonných hmot a opotřebení pneumatiky. Podhuštěné pneumatiky navíc ztrácejí přilnavost v mnohem menších rychlostech, což vede k tomu, že na nich dochází ke smyku a aquaplaningu u rychlostí až o 40 % nižších než na správně nahuštěných pneumatikách. 

 Ježdění na podhuštěných pneumatikách také zvyšuje jejich opotřebení, takže doba životnosti se může zkrátit i o 30 %. Tím nám opět rostou výdaje na provoz vozu, protože jsme nuceni pneumatiky častěji měnit. Kontrolu tlaku v pneumatikách je proto třeba provádět pravidelně.

Také potřebujete zkontrolovat tlak v pneumatikách? Neváhejte si vybrat jednu z našich poboček, kde vám kontrolu rádi provedeme.